אטרקציות באזור

המיקום הייחודי של הכפר הסקנדינבי יאפשר לכם לטעום ממגוון רחב של אטרקציות לצאת לטיולי כובב ולהנות מיופיו של הגליל המערבי, הגליל העליון והגליל התחתון. הכל במרחק נסיעה קצר (עכו, צפת ,טבריה, ראש פינה כ- 30 דקות נסיעה )

צוות הכפר הסקנדינבי אסף עבורכם מידע והמלצות על האטרקציות באזור.
מסעדות, מסלולי טיול, טיפולי גוף ועוד... כדי שתוכלו להפיק את המירב מחופשתכם.
מאחלים לכם חופשה נעימה 

הכפר הסקנדינבי בהר חלוץ

אטרקציות ופעילויות באזור

אטרקציות ואירועים באזור

גוש חלב ונחל עלווה

זמן הגעה: 35 דקות
זמן כללי: 4 שעות
דרגת קושי: בינונית
לצפייה ב-pdf לחץ כאן

גישה למסלול – נצא מהצימר של הכפר הסקנדינבי ,בהר חלוץ עד צומת לבון, שם נפנה שמאלה לכיוון כרמיאל, על כביש מעלות – כרמיאל (854) בכרמיאל נפנה שמאלה על כביש עכו-עמיעד (85 ) עד צומת חנניה שם נפנה שמאלה לכיוון צפת נגיע לצומת מירון ומשם משיך מזרחה עד לצומת עין זיתים נשים פעמינו צפונה בכביש (886) עד מושב כרם בן זמרה.
הסיור אינו מעגלי ולכן נשאיר רכב שני בישוב גוש חלב לשם נגיע מצומת מירון בו נפנה שמאלה וניסע כ 6 ק"מ.

המסלול
נחנה את רכבנו בכניסה למושב כרם בן זמרה, ובפניה הראשונה, הצמודה לשער הישוב, נפנה שמאלה (שמו של המושב ניתן לו על שם חכמים – רבי יוסי ורבי זמרה, אב ובנו, שקבריהם על אחת הגבעות במקום).
נרד בשביל נוח העובר בין מטעי הפרי של היישוב, עד הגיענו למעיין עלווה, נסור אל המעיין העטור צמחייה נחסה בצלם של בוסתני הפרי ונצטנן במי המעיין הצלולים האגומים בבריכת האבן. בעבר שאבו התושבים את מימיו לצרכים יומיומיים. היום משתמשים במים להשקיית השדות והמטעים. לאחר התרעננות קצרה נמשיך בשביל במורד הדרך עד שנגיע לערוצו של נחל גוש חלב. נפנה בערוץ דרומה וכאן נפגוש בסימון שבילים ירוק ונלך בעקבותיו. השביל רחב ונוח והא צמוד לערוצו של הנחל. מי מעיינות, הנובעים בגדות הנחל, חורצים בסלע הקרטון הרך ערוץ רדוד ורחב ומוליכים מים בנחל בכל ימות השנה. במהרה נגיע לשביל המתפתל מהדרך הראשית מזרחה, לעבר בית הכנסת של גוש חלב שנבנה במאה השנייה, וחרב ברעש, כנראה המאה השמינית. לאחר מכן נמשיך בשביל המסומן ירוק עד פאתי הכפר. נעלה בכביש הראשי, ובצומת דרכים נפנה שמלאה, אל המוזוליאום הנמצא במדרון המערבי של הכפר כחלק מבית הקברות שלו. באחת המערות שבמקום נמצאו עשרות כוכי קבורה שקירותיהם מעוטרים.
נעפיל אל ראש הגבעה, לעבר הכנסייה היוונית – אורתודוכסית, מר בוטרוס נבקר בה ונצפה מגגה על האזור כולו. הכנסייה בנויה על שרידי אחד מבתי הכנסת מימי בית שני, וחלק מן השרידים נראים סמוך לה.
נחתום את סיורנו באחת מן המסעדות הביתיות המצויות בכפר גוש חלב.
נוכל להתענג על המאכלים המסורתיים, הנהנים מהשילוב המוצלח של מיטב המטבח הערבי והמרוני-לבנוני.

חזרה לאטרקציות ואירועים באזור >>
הכפר הסקנדינבי