אטרקציות באזור

המיקום הייחודי של הכפר הסקנדינבי יאפשר לכם לטעום ממגוון רחב של אטרקציות לצאת לטיולי כובב ולהנות מיופיו של הגליל המערבי, הגליל העליון והגליל התחתון. הכל במרחק נסיעה קצר (עכו, צפת ,טבריה, ראש פינה כ- 30 דקות נסיעה )

צוות הכפר הסקנדינבי אסף עבורכם מידע והמלצות על האטרקציות באזור.
מסעדות, מסלולי טיול, טיפולי גוף ועוד... כדי שתוכלו להפיק את המירב מחופשתכם.
מאחלים לכם חופשה נעימה 

הכפר הסקנדינבי בהר חלוץ

אטרקציות ופעילויות באזור

מסלולי טיולים

חבל תפן

זמן הגעה: 10 דקות
זמן כללי: שעתיים
דרגת קושי: משפחתית
לצפייה ב-pdf לחץ כאן

בגליל העליון המערבי, בין כביש עכו-צפת לבין כביש נהרייה-מעלות, נמצא האזור ההררי של תפן, שעד לפני שני עשורים היה בבחינת "ארץ לא נודעת". רק מסוף שנות השבעים, כשהחלו להקים בחבל התיישבות חדשה במסגרת התכניות של אכלוס הגליל, הוא עלה לכותרות. בעזרת רשת הדרכים שנסללה אל היישובים החדשים, נפתחה אפשרות לשלל טיולים בגליל המערבי ובחבל תפן. המטייל יכול להגיע בקלות לאתרי טבע ונוף מרהיבים ולאתרי עתיקות מעניינים.

המסלול
בכדי להגיע אל המסלול, ובהנחה שאתם יוצאים מהכפר הסקנדינבי, נתחיל את הדרך בנסיעה מאזור הר חלוץ, ונמשיך לכיוון צומת לבון, כך נמשיך בנסיעה, עד הצומת הפונה ללבון, שם נחנה את רכבנו לקראת הכניסה אל המסלול. מיד עם הגעתנו לאזור, נוכל להתרשם מתצפית הנוף שובת הלב הפורשת לרגלינו את בקעת בית הכרם. בקעת בית הכרם היא המפרידה למעשה, בין הרי הגליל העליון לגליל התחתון, וניתן להבחין בקלות בהבדלי הצמחייה וסגנון הבנייה בהתיישבות מדרום ומצפון לבקעה. חדי האבחנה יוכלו להבחין בהתפרסות רכסי הגליל התחתון לכיווון המזרח המערבי.

לאחר שהתרשמנו מהנוף המרהיב של הפרדת הגליל העליון והתחתון על ידי בקעת בית הכרם, נמשיך את דרכינו ברכב לקראת המסלול. נסיעה קצרה של שלושה קילומטרים לערך תוביל אותנו לאתר באזור חבל תפן המכונה "בור תפן", שהוא למעשה מעין מערה מדהימה בה ניתן לצפות בקירות ענק, נטיפים וזקיפים, אטרקציה מדהימה. לאחר שהייה והתרשמות מהאתר המרשים, נמשיך בנסיעה באזור חבל תפן ונעבור את מושב לפידות, לקראת הגעתנו אל חורשת עצי זית אשר תוביל אותנו באמצעות שביל מסומן לעבר חורבת מחוז, בה נוכל לצפות בשרידים של כנסיות מהתקופה הביזאנטית.

אזור התעשייה פארק תפן הממוקם בסביבת חבל תפן, אליו נגיע בהמשכו של המסלול, הוא אזור תעשייה פורה ומוצלח אשר הוקם על פסגה המכונה פסגת סנה, על ידי העסקן סטף ורטהיימר. אזור תעישייה זה ידוע בשילוב של מבני תעשייה וגינון אדריכלי מהפנט, וכן במבנים תעשייתיים העוסקים בעיקר בפיתוח המיועד לייצוא סחורות לרחבי העולם. בהמשך המסלול נוכל לבקר בגן הפסלים הייחודי הממוקם באזור התעשייה עצמו, וכן במוזיאון המציג לראווה מכוניות עתיקות במיוחד.

לסיום המסלול, נוכל להמשיך בנסיעה אל אטרקציה נוספת, היא כפר ורדים, המתאפיין ברמת חיים נינוחה וגבוהה. כפר ורדים הוא יישוב אשר הוקם גם כן ביוזמתו של סטף ורטהיימר, כהצטרפות למאמץ המשותף של המדינה ותושבי האזור לאכלס ביישובים יהודיים את אזורי הגליל השונים.

חזרה למסלולי טיולים >>
הכפר הסקנדינבי