אטרקציות באזור

מיקום הכפר הסקנדינבי יאפשר לכם לטעום ממגוון רחב של אטרקציות, לצאת לטיולי כובב ולהנות מיופיו של הגליל המערבי , הגליל העליון , והגליל התחתון במרחק נסיעה קצר (עכו, צפת ,טבריה, ראש פינה כ- 30 דקות נסיעה ) צוות הכפר הסקנדינבי אסף עבורכם מידע והמלצות על האטרקציות באזור, מסעדות, מסלולי טיול, טיפולי גוף ועוד... כדי שתוכלו להפיק את המירב מחופשתכם מאחלים לכם חופשה נעימה באזור

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו
אנו נשמח לארח אתכם בכפר הסקנדינבי.

מסלולי טיולים

שביל נורמן

זמן הגעה: 15 דקות
זמן כללי: שעה וחצי
דרגת קושי: משפחתית
לצפייה ב-pdf לחץ כאן

הגעה למסלול – נצא מהצימר של הכפר הסקנדינבי – טבע בהר, הר חלוץ עד צומת לבון, שם נפנה ימינה לכיוון מעלות, על כביש כרמיאל – מעלות (854) אחרי שנעבור באזור התעשייה תפן נמשיך על הכביש למעלות, אל תחילת המסלול נגיע מכביש מספר 854, כרמיאל-תפן-מעלות, כ-200 מטר מדרום לצומת הפנייה לכפר ורדים. נחנה בחנייה מאולתרת בצד הדרך. אל מול הבאים מכיוון מעלות בולט סלע שעליו ריבוע צבוע בירוק וכתובת צהובה: NORMAN'S כאן מתחיל ומסתיים מסלול ההליכה, וכאן נשאיר את הרכב.

המסלול

נתחיל את המסלול הרווי אטרקציות בעלייה קטנה לאורך שביל, וכעבור מרחק הליכה בן כחמישים מטרים, נבחין בחורשה סבוכה הממוקמת על גבעה משמאלנו. אל חורשה זה ברצוננו להגיע, שכן בליבה של החורשה מסומנים ציורי הוורדים המאפיינים את מסלול שביל נורמן. בהגיענו אל החורשה, נבחין בשני שבילים, הימני יוביל אותנו לתוך כפר ורדים, והשמאלי הוא אשר יוביל אותנו אל מסלול ההליכה.

נבחין כי המסלול מתקדם בנבכי העצים, ונגיע שוב להצטלבות של שבילים. נפנה אל השביל השמאלי, ונתקדם איתו מספר דקות של הליכה קלה. כעבור רגעים ספורים של הליכה מהנה, יתגלה לפנינו סלע אדיר מימדים, רווי חורים וסדקים, אשר לצידו צומח לתפארתו עץ הנוסטלגיה, אשר מאחוריו בנוי בית אבן מוסתר בינות לענפים. בשלב זה ניתן יהיה להבחין במדרגות סלע. בטיפוס אל מדרגות הסלע הייחודיות, ייפרשו בפנינו הנופים הקסומים של האזור, ובסופן נגיע אל כבשן עתיק, אשר שימש לעשיית סיד לבנייה בימים עברו, בהחלט מסלול עתיר אטרקציות מקסימות.

נמשיך מערבה עם השביל המסומן, ונוכל לחזות בסלע האדיר אותו ראינו בתחילת המסלול מזווית ראייה אחרת. מסלול ההליכה ממשיך באזור טובל ירק ונופים מדהימים, ונבחין כי העצים המרכיבים את החורשה כעת הם נמוכים מהרגיל, יש הטוענים כי הסיבה לגובהו הנמוך של העצים הוא בעקבות אכילה מוגזמת של העצים על ידי העיזים הרועות במקום כנהוג באזור גליל מערבי. נמשיך על השביל המוביל בתנועה מעגלית חזרה אל השבילים בהם הלכנו בתחילת המסלול, בכדי להגיע בחזרה אל הרכב במקום בו חנינו.

מומלץ להביא שתייה למסלול הליכה זה או למעשה בכל מסלול הליכה ארוך, אך לא להביא עמנו דברי מאכל בכדי לשמר את יופיו וטבעיותו של האזור גליל מערבי.

חזרה למסלולי טיולים >>
הכפר הסקנדינבי