אטרקציות באזור

המיקום הייחודי של הכפר הסקנדינבי יאפשר לכם לטעום ממגוון רחב של אטרקציות לצאת לטיולי כובב ולהנות מיופיו של הגליל המערבי, הגליל העליון והגליל התחתון. הכל במרחק נסיעה קצר (עכו, צפת ,טבריה, ראש פינה כ- 30 דקות נסיעה )

צוות הכפר הסקנדינבי אסף עבורכם מידע והמלצות על האטרקציות באזור.
מסעדות, מסלולי טיול, טיפולי גוף ועוד... כדי שתוכלו להפיק את המירב מחופשתכם.
מאחלים לכם חופשה נעימה 

הכפר הסקנדינבי בהר חלוץ

אטרקציות ופעילויות באזור

אטרקציות ואירועים באזור

נחל צלמון

זמן הגעה: 20 דקות
זמן כללי: שעה וחצי
דרגת קושי: משפחתית
לצפייה ב-pdf לחץ כאן

הגעה למסלול-נצא מהצימר של הכפר הסקנדינבי – טבע בהר חלוץ עד צומת לבון, שם נפנה שמאלה לכיוון כרמיאל, על כביש מעלות – כרמיאל (854) בכרמיאל נפנה שמאלה על כביש עכו-עמיעד (85) נגיע עד לכפר רמה שם נפנה ימינה על כביש (804) ניסע בו כ 3 ק"מ עד תחילת המסלול.

גישה למסלול – בדרכנו לנחל צלמון כדאי לנצל את קרבתו של מצפה כמון, ולהשקיף משם על האזור שבו נטייל עוד מעט. לתצפית מהר כמון: נגיע לכביש צפת – עכו (מספר 85) מצומת מירון, ובכניסה המערבית לכרמיאל (הכניסה לאזור התעשייה.) נפנה דרומה לפי השילוט למצפה כמון. בצפון מתנשא מרום הגליל, המרשים בגודלו וצבעו הירוק. ממזרח לו בקעת בית כרם, מרוצפת כרמי זיתים כפסיפס, וסביבנו הרי הגליל התחתון, אשר על אחד מהם עומדים. כאן בין הר כמון להר חזון, חתר הנחל, בחיתוך עמוק, מעבר אל העבר השני.
בעלי עין חדה יבחינו מכאן, כיצד ביצע הנחל "גניבה נועזת"- תחת עיניו הבוחנות של הר האר"י – שבה את חלקו העילי של נחל חילזון, שמיועד היה להישפך כולו לים התיכון, והעבירו אל שטח ניקוז הכנרת.
לנחל צלמון: מכביש עכו צפת צמוד לכפר רמה, נפנה דרומה בכביש 804 וניסע בו עד תחילת מסלול ההליכה. נמצא כאן מפרץ חנייה ללא אספלט, ולידו שלט-עץ עם הכתובת: "גן לאומי-נחל צלמון". בעלי שני כלי רכב יוכלו להשאיר אחד מהם בסוף מסלול ההליכה. הדבר אינו הכרחי, כי המרחק בין תחילת המסלול לסופו קצר.
המסלול
בטרם נתחיל ללכת, כדאי לעמוד כאן, בתחילת המסלול, ולהשקיף סביב: ממול – הר כמון שקודם עמדנו עליו לתצפית, מאחורינו – הר חזון, ובתווך – מסתתר נחל צלמון. בצפון מתנשא גוש מרום הגליל, שממנו מתחיל נחל צלמון את זרימתו, ומדרום רכסי הגליל התחתון, שביניהם מפלס הנחל את דרכו הפתלתלה, עד הכנרת. מולנו בתוך ערוץ הנחל, ניצבת טחנת קמח גדולה, אחת מני רבות בנחל, שחדלה לעבוד בשלהי ימי המנדט בריטי. מעליה נראה היטב קיר בנוי,הוא קיר אמת המים. חדי העין יוכלו לאתר היכן מתחילה האמה את דרכה. את האמה בנו לאורך הנחל , בשיפוע מתון כך לא איבדו המים גובה רב מדי, והגיעו לטחנת הקמח בהפרש גובה של מטרים ספורים מעל הערוץ. המים הובלו בצינור פנימי הישר למטה, ויצרו מעין מפל בנוי, סגור, שהוטה ישירות אל כנפי הגלגל. עוצמת נפילתם הניעה במרץ את הגלגל, וזה הניע את אבן הרחיים העליונה. בדך זו, כשהמים עבדו בלא לאות, אפשר היה לנצל את כל אורך נתיב הזרימה של המים לבניית טחנות נוספות. מנקודת התצפית שבה אנו נמצאים נוכל לראות גם את בתי משפחת ניקולא, משפחה נוצרית שבתיה אינם משתייכים לכפר כלשהו. חלק מפרנסתם באה להם ממנסרת עצים, שעל פניה חלפנו בדרכנו לכאן.גם מסעדה יש באחד מבתי המשפחה.

מכאן נפנה עם השביל המסומן כחול, למטה, אל ערוץ הנחל.השביל מגיע אל סמוך למים, ועובר גם בסבך צמחיית הנחל. ייתכן שאת פנינו יקדמו בריכות מים תלוי בעונת השנה, ואם ירדו בשנה זו די גשמים. בשנים שחונות שפיעת המעיינות קטנה. ההליכה לאורך השביל המסומן מלווה בצמחי נחל רבים, וריח הנעה המשולבת, הלא היא המנטה, יעלה באפנו.

סופו של מסלול ההליכה, במקום שבו חוצה הכביש את הנחל על פני גשרון. כעת, כל שנותר הוא לחזור אל הרכב שהושאר בתחילת מסלול ההליכה- אפשר ונוח ללכת לאורך הכביש עד לחנייה. למעוניינים לבקר בחורבת צלמון – אפשר להגיע אליה בדרך עפר היוצאת מסמוך לגשרון.

חזרה לאטרקציות ואירועים באזור >>
הכפר הסקנדינבי